28.09.17-15.10.17 (Galleri A)
VELKOMMEN TIL VERNISSAGE TORSDAG 28. SEPTEMBER KL 20!
I utstillingen ”Dempet Dissonans” presenterer An Doan Nguyen 20 nye oljemalerier. Arbeidene i denne utstillingen fremstår som mer impresjonistiske og abstrakte i form- språket, og det tidligere teknisk-fotogra ske utrykket har i denne serien gitt plass til et mer meditativt og malerisk utrykk. Maleriene fra denne serien blir derfor i større grad som bruddstykker eller fragmenter, fra et landskap, et minne eller en følelse. Enkelte av motivene er ikke slavisk bearbeidet men improvisert slik at elementer som farge, lys, skygge og objekter endres. Som et resultat oppstår et drømmeaktig og nesten surrealistisk utrykk.
I Nguyens arbeider, enten det er tomme parkeringsplasser, øde gater eller forlatte industriområder, skaper fraværet av mennesker forstyrrende elementer og støy en nesten apokalyptisk stemning, o e i sterk kontrast til kunstnerens utradisjonelle far- gevalg. Fargetoner som kan bevege seg fra kjølig blått, lys turkis til magenta. Selv om Nguyens arbeider kan variere i tema og motiv kan ett og samme verk uttrykke både dyp ensomhet og vibrerende livsgnist.
An Doan Nguyen (f 1978, Phuc Long, Vietnam) har en Bachelor of Fine Art fra Wimbledon School of Art og Kunsthistorie fra Universitetet i Bergen. Han er innkjøpt av flere store aktører/samlere i både inn- og utland har laget ere utsmykninger for ere private og o entlige bygg i Norge.
Dempet Dissonans er hans fjerde separatutstilling i Galleri A.